Lucifer

Lucifer, Tom Kapinos tarafından üretilen Amerikan fantastik polisiye komedi dizisidir. 25 Ocak 2015’da Fox’da yayınlanmaya başlayan dizi şuanda 2.sezon finalini yapmıştır.

Bu dizide ki başrol karakterimiz bir şeytan ,ve bu şeytan insanlara göre iyi bir karakter olarak gösteriliyor. Dizideki başrol karakterimiz Dünya ile öbür taraf arasında git gel yapan Lucifer,yani Cehennem bekçisi, Lucifer Morningstar. Los Angeles’da yaşayan bu karakterin kendine ait bir barı bulunmakta ve yavaş yavaş dünyaya ısınan , öbür tarafa gitmek istemeyen Lucifer babasının verdiği görevlerini yerine getirmemeye başlar. Bir arkadaşının kendi ellerinde ölmesinden sonra iyice Dünya’nın pis oyunlarına karışan Lucifer bu bahaneyle bir polisle tanışacaktır.

Tüm kadınları tek hareketi ile elde etmeyi başaran Lucifer bu kadına hiç bir şekilde yanaşamadığını anlar. Ama peşinden gittikçe Chloe’nin kanına girer ve yardımcı dedektif olarak onla beraber cinayetler çözmeye başlar.Doğasına aykırı olduğunu bile bile insanlara iyilik yapmaya devam eden Lucifer, bu hareketinin sonucu olarak güçlerini kaybetmeye başlar.

Acaba ilerleyen sezonalarda Lucifer normal bir insane dönecek mi? Bu soru gerçekten büyük bir merak konusu!!

 

Dizinin başrollerinde Tom Ellis(Lucifer), Lauren German(Chloe), Kevin Alejandro(Dedektif Dush), D.B Woodside(Amenadiel), Lesley-Ann Brandt(Mazikeen), Rachel Harris(Linda Martin) yer almaktadır.

Lucifer

Lucifer Bölümler

İzledikleri
Sezon
Bölüm İsmi

Yorumlar (0)